Annonce
TV | Nyheder

Herligt nyt: Lene Beier og familien vender meget snart tilbage

Af: Pelle Rigtrup
18. september 2025
Inden længe kan vi igen følge Lene Beier og familien i anden sæson af 'Beier på Alpehotellet'
Inden længe kan vi igen følge Lene Beier og familien i anden sæson af 'Beier på Alpehotellet' / Foto: Jesper Sunesen
Annonce

Del artikel

Inden længe kan vi igen følge Lene Beier og familien i anden sæson af 'Beier på Alpehotellet'.

I starten af året inviterede Lene Beier og familien danskerne ind på Hotel Edelweiss i første sæson af TV 2 Fri-programmet 'Beier på alpehotellet'.

Sæsonen blev en stor succes med mange seere, og nu er der godt nyt for alle dem, der har glædet sig til at følge eventyret i Tyrol.

For om få uger går turen igen til Østrig, hvor der nok engang er rigeligt at se til for Lene Beier, manden Anders og resten af familien.

I juli kunne Lene Beier afsløre, at anden sæson ville få premiere til oktober, og nu er TV 2 så klar med den officielle premieredato.

Den 2. oktober vender 'Beier på alpehotellet' tilbage, og ligesom med første sæson kan programmet ses på TV 2 Fri og TV 2 Play.

Denne artikel blev først bragt hos Billed-Bladet, som også ejes af Aller Media. Dette er en redigeret version.

Vil du lytte til Vi Elsker Serier? Så lyt til vores podcast 'Det, vi elsker', hvor vi en gang om ugen dykker ned i de største nyheder fra kulturens verden. Du kan lytte til podcasten i appen Ally, i Apples podcast-app eller på Spotify:

Annonce

Del artikel

Læs mere omTV 2 PlayTV 2

Andre TV | Nyheder

Annonce