
En af de bedste kvindelige karakterer i serieland lige nu har ikke tænkt sig at gå på pension

Da tredje sæson af komedieserien 'Hacks' fik premiere, kaldte vores anmelder serien for "bedre end nogensinde før". Derfor er vores forventninger naturligvis skruet i vejret til den kommende 4. sæson, der rammer Max 11. april.

Deborah og Ava (Jean Smart og Hannah Einbinder) gør alt, hvad de kan, for at gøre deres nye, potentielt historiske, tv-program til en succes. Men spændingen - og ikke mindst fejden - mellem de to kvinder stiger bag kulisserne.
Foruden Jean Smart og Hannah Einbinder vender størstedelen af seriens faste cast tilbage, og i den fjerde sæson slutter blandt andre Julianne Nicholson, Michaela Watkins og Bresha Webb sig til serien.
'Hacks' er skabt af Paul W. Downs, Lucia Aniello og Jen Statsky. Den nye sæson får premiere 11. april, og de tre første sæsoner kan ses nu på Max.

Anmeldelse: ‘Hacks 3’ leverer et solidt comeback og er bedre end nogensinde før
Vil du lytte til Vi Elsker Serier? Så lyt til vores podcast 'Det, vi elsker', hvor vi en gang om ugen dykker ned i de største nyheder fra kulturens verden. Du kan lytte til podcasten i appen Ally, i Apples podcast-app eller på Spotify: